Paslaugos · 2023 18 kovo

Pajamų deklaravimas ir mokesčių grąžinimas Norvegijoje – kiek galima atgauti?

Artėjant pajamų deklaravimui visada yra smalsu sužinoti, kiek mokesčių galėsime susigrąžinti arba atvirkščiai – kiek dar papildomai reikės sumokėti. Tikriausiai yra džiugu pamatyti, tai, kai tam tikra suma jums grįš į sąskaitą. Paprastai tokius darbus yra kur kas paprasčiau susitvarkyti Lietuvoje, nes daugmaž jau esame susipažinę su mokesčių sistema, žinome, kur ką reikia pildyti ir deklaruoti. Tačiau lygiai tokios pat procedūros yra ir užsienio valstybėse, ten taip pat pajamas reikia deklaruoti ir galima susigrąžinti nemažai mokesčių, Tad jeigu esate vienas iš tokių, kuris tokį darbą turės padaryti, ši informacija bus pakankamai naudinga, o ypač jeigu dirbote ar dirbate Norvegijoje, nes norime papasakoti apie tai ir kiek daug mokesčių galima susigrąžinti.

Kodėl kiekvienam susigrąžinamų mokesčių sumos iš Norvegijos yra skirtingos?

Jeigu patys dirbate ir jūsų draugai dirba ar dirbo Norvegijoje, tikriausiai teko pasišnekėti apie mokesčius. Juk taip galima gauti pačių įvairiausių patarimų ir kitų parankių įžvalgų, kurios padės susigrąžinti kaip įmanomą didesnę sumą. Tačiau bet kokiu atveju, kad ir kaip viską žinotumėte, mokesčių grąžinimo sumos bus skirtingos, nes kiekvienas dirba vis kitokį darbą, gauna skirtingą atlyginimą, todėl natūralu, kad ir deklaruojamos pajamos bus skirtingos ir panašiai, todėl ir grąžinamų mokesčių suma bus kiekvienam individuali. Tačiau verta paminėti ir tai, kad mokesčių grąžinimo sistema Norvegijoje yra kiek kitokia, todėl verta nepadaryti klaidų, kad grąžinama suma būtų kaip įmanoma didesnė.

Kaip susigrąžinti pačią įmanomą didžiausią sumą?

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje gali būti ir pakankamai pelningas, jeigu visas deklaruojamas pajamas susipildysite taip, kaip reikia ir tada galima tikėtis pakankamai nemažos grąžinimo sumos. Tačiau verta žinoti ir tai, kad padarytos net pačios menkiausios klaidos, gali turėti neigiamos įtakos, tad kad tokių klaidų būtų išvengta, visada verta kreiptis pagalbos į specialistus, kurie kiekvieną dieną dirba tokį darbą, todėl viską žino kur kas geriau ir viską gali pateikti be jokių klaidų. Taip jūs gausite kaip įmanoma didesnę naudą, o svarbiausia nereikės daug dirbti ties tuo klausimu ir įdėti pastangų, nes viskas bus padaryta už jus.

Kokią didžiausią sumą galiu susigrąžinti?

Kaip ir minėjome anksčiau, šis klausimas yra labai individualus ir kiekvieno situacija yra labai skirtinga, todėl ir susigrąžinama suma gali būti vis kitokia. O tai nulemia labai daug dalykų:

  • Kiek ilgai dirbote per pastaruosius metus;
  • Ar dažnai keitėte darbus;
  • Kaip teisingai ir kiek pajamų deklaravote;
  • Kokios buvo jūsų pajamos per dirbamą laikotarpį.